“Ανακυκλώνω- Δίνω ζωή” – Στιγμιότυπα από το Χριστουγεννιάτικο Bazaar 2022

Το καθιερωμένο μας Χριστουγεννιάτικο παζάρι με έργα των μαθητών μας, έλαβε χώρα στο σχολείο μας την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου. Φέτος, στα πλαίσια του προγράμματος erasmus+, που συμμετέχει το σχολείο μας. τα έργα των μαθητών μας είχαν ως θεματική τα ανακυκλώσιμα υλικά!

“Ανακυκλώνω- Δίνω ζωή” και “το σχολείο μας πρασινίζει”! Αυτά ήταν τα motto της ημέρας αλλά και της σχολικής ζωής για φέτος!

Κατασκευές με φελλούς, γυάλινα βαζάκια διακοσμημένα με ζωγραφιές, χάρτινες κατασκευές και κάρτες, δημιουργίες από αλουμινένια κουτιά, κούκλες από υφάσματα παλιών ρούχων και πολλές πολλές ακόμα δημιουργίες, ομόρφυναν την αυλή του σχολείου μας! Δείτε παρακάτω ένα μικρό μόνο δείγμα από τις κατασκευές! Και του χρόνου λοιπόν!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.